کلمه سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization  که به معنی بهینه سازی موتور جستجو است . به عبارت دیگر وب سایت طراحی شده برای موتور های جستجو بهینه سازی شود تا مورد پسند و تایید این موتور ها قرار گیرد . سئو به معنی فریب دادن موتور های جستجو نیست بلکه تکنیک و ترفند هایی است که بر روی وبسایت اجرا می شود تا محتوای سایت برای موتور های جستجو جذاب و قوی باشد .

با استفاده از سئو سایت می توان سایت رو به صفحه اول گوگل برسانید و بازدید سایت رو چنیدین برایر و درآمد و فروش خدمات و محصولات رو رونق دهید .سئو را مي‌توان مجموعه‌اي از روش‌ها براي تغيير استراتژيک وب سايت‌ها دانست. اين فرآيند به بيان مهمترين عوامل مرتبط صفحه و افزايش اهميت آن در صفحه نتايج جستجو، مي‌پردازد.

بهینه سازی سایت فرآيند ساده‌اي نيست که به راحتي پياده‌سازي شود زيرا نيازمند دانش زياد، علم پيش زمينه‌اي و صبر است. تیم آدان وب با کادری مجرب و دارای نمونه کار های موفق طی چندین سال گذشته مفتخر است رضایت حداکثثری مشتریان را جلب کرده است . موتور‌هاي جستجو با تغيير مداوم الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي خود غير قابل پيش‌بيني هستند؛ بنابراين وظيفه کارشناسان سئو به روز نگه داشتن اطلاعات خود در اين زمينه است.

seo
seo

بهینه سازی وب سایت

در ابتدای سال ۱۹۹۰ میلادی  موتور‌هاي جستجو  شروع به فعالیت کردند .  مهم ترین آن‌ها Infoseek و  Alta Vista و Yahoo بودند. در آن زمان مردم موتورهاي جستجو را به ديد يک ليست فهرست شده نگاه مي‌کردند ، بهینه سازی اوليه بر اساس حروف الفبا انجام مي‌شد. در اين ليست صفحاتي همچون BB و یا AA در بالاي اين ليست وجود داشتند.

با گسترش اينترنت موتورهای جستجوی جديد‌تری ظاهر شدند که از الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي پيچيده‌تري استفاده مي‌کردند. اين الگوريتم‌ها با معيار تراکم کلمه کليدي ( تعداد دفعاتي که يک کلمه کليدي يا يک عبارت در يک صفحه استفاده شده تقسيم بر تعداد کل کلمات صفحه) و برچسب‌هاي شبيه key-words براي فهم محتويات وب سايت‌ها استفاده مي‌کردند.

به دنبال اين رشد سئو براي بيشتر ديده شدن سايت‌ها فعاليت خود را شروع کرد. با توسعه رتبه‌بندي صفحات توسط موتور‌هاي جستجو، مهندسين بهینه سازی به دنبال پيدا کردن راه‌هايي جهت تاثيرپذيري در رتبه بندي اين موتورها چه با استفاده از تکنیک های خاصی روي آوردند.

اهداف کلی بهینه سازی سایت :

  • بازدید وب سایت چندین برابر می شود
  • رونق کسب و کار
  • سایت شما تبیدل به برند می شود
  • ترافیک سایت شما افزایش پیدا می کند
  • باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.
  • بهترین ابزار برای تبلیغات است
seo

بهینه سازی درون صفحه 

بهینه سازی درون صفحه یا همان بهینه سازی زیرساخت سایت . بهینه سازی زیرساخت سایت شامل کلیه محتوای سایت اعم از متن ، عکس و … می باشد که باید طبق استاندارد هایی که موتور های جستجو تعیین کردند بهینه شوند در واقع یعنی سایت رو بر اساس و اصولی سئو طراحی کرد .

در این نوع بهینه سازی دست متخصص بهینه سازی کاملا باز است و می تواند به راحتی سایت رو بر اساس اصول تعیین شده طراحی کند.

بهینه سازی بیرون صفحه

بر خلاف روش SEO On Page که توسعه وب سايت با کنترل مستقيم بالايي انجام مي‌شد، روش بهينه سازی بیرون صفحه شامل تمام ارتقاهايي است که در خارج از وب سايت شما انجام مي‌شود. اين شامل تمام چيزهايي است که مي‌تواند در بدست آوردن رتبه‌بندي بالاي سايت شما کمک کند.

SEO Off Page در درجه اول در بدست آوردن پيوند دهندگان (پيوندهايي که از سايت‌هاي ديگر به سايت شما اشاره مي‌کنند) متمرکز مي‌شود سپس با استفاده از روش‌هايي که در خارج از وب سايت انجام مي‌شود به بهينه‌سازي موتور جستجو مي‌پردازد.

موتورهای جستجو و بهینه سازی

گوگل موتوری هوشمند است ولی هنوز نیاز به کمک کاربران دارد، آنها همیشه در تلاشند تا نتایج بهتری را به کاربران اینترنتی ارائه دهند، با این حال محدودیت‌هایی در این مسیر وجود دارد که نیاز به سئو سایت را ایجاد میکند. سئو اشتباه میتواند شما را از دید کاربران پنهان کرده و تمام تلاش شما را هدر دهد، در نتیجه رقبای شما با محتوایی ضعیف تر بازدید و محبوبیت بیشتری داشته باشند.

ربات های خزنده گوگل فاکتورهای نسبتا مشخصی برای درک محتوای صفحه دارند که در صورت رعایت آنها شانس شما برای کسب جایگاه افزایش می یابد. این فاکتورها را اصطلاحا onpage seo می نامیم و برای موفقیت باید دقیقا بدانیم که این فاکتورها در سئو چیست.

گاهی اوقات کسانی که با بهینه سازی آشنا نیستند آن را به عنوان یک جانشین رایگان برای بازاریابی و تبلیغات در نظر می‌گیرند.

اما باید به خاطر داشته باشیم که توجه به اصول بهینه سازی اگر به شیوه‌ای علمی و دقیق و تخصصی انجام شود اتفاقاً راهکاری زمان‌بر، دشوار و گران‌قیمت است.

کسب و کاری که می‌خواهد در موتورهای جستجو وضعیت مطلوبی داشته باشد باید نکات بسیاری را رعایت کند.

Call Now Button